Pompy ciepła
Wrocław

Zobacz ofertę

Pompy ciepła ogrzewają budynki oraz wodę użytkową. Najistotniejszą ich zaletą jest fakt, iż mogą być zasilane energią elektryczną ze źródeł odnawialnych. Idealnie współpracują z fotowoltaiką obniżając koszty utrzymania gospodarstwa domowego do absolutnego minimum.

Jak działa pompa ciepła ?

Pompa ciepła to urządzenie, które wymusza przepływ ciepła z ośrodka o niższej temperaturze do ośrodka o wyższej temperaturze, czyli instalacji grzewczej.

Pompa ciepła pracuje w obiegu zamkniętym w oparciu o cztery podstawowe elementy:

parownik – w nim czynnik roboczy odparowuje, odbierając w ten sposób energię cieplną z dolnego źródła;

sprężarka – spręża czynnik, podnosząc jego ciśnienie i tym samym temperaturę;

skraplacz – zmienia stan skupienia czynnika w ciecz i oddaje ciepło do instalacji grzewczej;

zawór rozprężny – trafia tu schłodzony czynnik, który oziębia się i ponownie trafia do parownika.

Zyskaj maksimum korzyści!

Pompy ciepła gospodarstwom domowym zapewniają:

 • zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych;
 • długą żywotność;
 • wysoką efektywność;
 • temperaturę pracy w szerokim zakresie;
 • niski poziom hałasu;
 • zdalny serwis;
 • przejrzyste sterowanie.

Wyróżniamy cztery rodzaje pomp ciepła:

 • Powietrzna pompa ciepła;
 • wodna pompa ciepła;
 • gruntowa pompa ciepła;
 • pompy powietrze/woda.

Te ostatnie ze względu na korzystną relacją cena/wydajność są najbardziej popularne. Spełniają kilka funkcji:

 • ogrzewają pomieszczenia;
 • mogą pracować w niskich temperaturach, nawet -25oC;
 • mogą ogrzewać wodę użytkową;
 • mogą posiadać funkcję chłodzenia budynku podczas upałów.

W naszej ofercie, między innymi znajdziesz pompy:


Najlepsze dla biznesu modele pomp ciepła w dolnośląskim województwie

Nasza oferta składa się ze starannie wyselekcjonowanych modeli pomp ciepła. Dzięki temu możesz być pewny, że zakupiony produkt będzie spełniał wszelkie wymagania w zakresie wydajności, trwałości oraz prostoty obsługi. Jeśli chodzi o pompy ciepła Wrocław ma więc dostęp do rozwiązań uznanych w całej Europie.

Dysponujemy urządzeniami, które doskonale sprawdzają się w biznesie. Ich montaż może przynieść wiele korzyści każdemu przedsiębiorstwu, które szuka oszczędnych i ekologicznych technologii. Właśnie z pompami ciepła można zapewnić swojej firmie wizerunek nowoczesnego, dbającego o środowisko naturalne oraz odpowiedzialnego społecznie biznesu. Wystarczy zamontować jeden z dostępnych u nas modeli, których walory chętnie przybliżymy.

Nowoczesna pompa ciepła we Wrocławiu – Netsu Uruz Monoblok

Seria Uruz marki Netsu to jeden z najlepszych sprzętów na całym świecie. Wyróżnia się licznymi zaletami, wśród których należy wyróżnić efektywność oraz niezwykle prosty montaż. Monoblok to zaledwie jedna jednostka zewnętrzna typu powietrze-woda. Stworzenie do niej odpowiedniej instalacji nie jest więc w żaden sposób kłopotliwe. W kwestii takiej jak pompy ciepła dolnośląskie instytucje samorządowe nie wymagają nawet dodatkowych zezwoleń, aby dokonać montażu. To wynik tego, że konstrukcja monobloku nie wymaga wykonania połączeń, a w efekcie eliminuje potrzebę sprawdzenia szczelności FGAZ.

Warto też zwrócić uwagę na izolację akustyczną i termiczną pomp Netsu Uruz Monoblok. Są nie tylko ciche, ale też chronione przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Wobec tego trudno spowodować u nich uszkodzenie nawet w trakcie naprawdę niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Zaawansowana technologia pomp ciepła Nibe we Wrocławiu

To drugi godny polecenia sprzęt w naszej ofercie. Pod wieloma względami jest rewolucyjny. Pompa Nibe wykorzystuje ciepło zakumulowane w powietrzu zewnętrznym, aby osiągnąć nieporównywalnie większy współczynnik efektywności SCOP w sezonie – aż 5,0. Nie jest w stanie tego powtórzyć żadne inne urządzenie dostępne na rynku. Jeśli chodzi o pompy ciepła Nibe Wrocław jest miastem, w którym to rozwiązanie cieszy się szczególną popularnością

wśród przedsiębiorców również dlatego, że wykorzystuje trójfazowe zasilanie jednostek zewnętrznych. A to nie wymaga wymiany bezpieczników na większe lub modernizowania istniejącej instalacji elektrycznej.

Należy jeszcze dodać, że modele Nibe gwarantują szeroki zakres pracy, który wynosi 65°C na zasilaniu systemu grzewczego oraz 63°C przy temperaturze sięgającej -25°C na zewnątrz. Na dodatek oferują rewersyjny tryb pracy, czyli chłodzenie (aż do 15°C temperatury zewnętrznej). Dysponujemy czterema typami pomp ciepła Nibe we Wrocławiu: 8, 12, 16 oraz 20 kW.

Zalety wykorzystania pompy ciepła w dolnośląskim województwie

Najistotniejszą zaletą montażu pompy w danym budynku jest radykalne ograniczenie wydatków związanych z ogrzewaniem i paliwem. To jedno z najtańszych w użytkowaniu źródeł ciepła, na dodatek bardzo proste w obsłudze. Dzięki temu przedsiębiorstwa oszczędzają mnóstwo pieniędzy, które mogą zagospodarować w znacznie lepszy sposób. Dla przykładu – przedsiębiorstwa produkcyjne z pompą ciepła we Wrocławiu są w stanie obniżyć koszy związane z prowadzoną działalnością i w efekcie zaproponować znacznie lepsze ceny swoim kontrahentom. A to ma bezpośrednie przełożenie na konkurencyjność. Zwrot z takiej inwestycji szacuje się na ok. 5-7 lat.

Oprócz dających się łatwo obliczyć oszczędności należy jeszcze pamiętać o pozostałych korzyściach. Firmy stosujące ekologiczne rozwiązania wzbudzają zaufanie klientów, którzy coraz częściej zwracają na to uwagę. Troska o środowisko naturalne może bez problemu iść w parze z produkcją na najwyższym poziomie. Budowa wizerunku nowoczesnego, ekologicznego przedsiębiorstwa potrafi przynieść wymierne zyski, nawet jeśli bardziej rozłożone w czasie.

Zastosowanie pompy ciepła we Wrocławiu

Praktycznie nie ma ograniczeń względem miejsca instalacji pomp ciepła. Przydają się każdemu przedsiębiorstwu, które musi ogrzewać budynek zimą bądź chłodzić poszczególne pomieszczenia przez cały rok. Mowa więc nie tylko o biurowcach, sklepach czy centrach handlowych, ale też o rolnictwie oraz zakładach produkcyjnych. Gospodarstwa mogą skorzystać z pompy ciepła do schładzania wyprodukowanej żywności, a obiekty przemysłowe mogą utrzymać odpowiednią temperaturę dla dobrego funkcjonowania maszyn. Skorzystają też na tym oczywiście pracownicy.

Pompy ciepła na Dolnym Śląsku – montaż w starych budynkach

Przedsiębiorstwa od dawna działające na rynku często zajmują budynki, które mają wiele lat. Nowe biznesy też nie zawsze mają wystarczająco dużo kapitału inwestycyjnego, aby zbudować własny, nowoczesny obiekt. Dlatego właściciele firm mają sporo wątpliwości dotyczących tego, czy pompa ciepła w dolnośląskim województwie jest faktycznie opłacalna i czy da się ją w ogóle zainstalować.

Na szczęście nasze systemy nie generują pod tym względem żadnych problemów. Nadają się do wykorzystania nawet w wiekowych budynkach. Nie trzeba wykonywać przy nich połączeń, a więc nie potrzebują też żadnej specjalnie zaprojektowanej infrastruktury. Trzeba jedynie pamiętać o tym, że pompę ciepła we Wrocławiu należy właściwie dopasować do pod względem zapotrzebowania na energię grzewczą. Stare obiekty nie posiadają zazwyczaj tak dobrej termoizolacji, więc potrzebują mocniejszych urządzeń. W naszym asortymencie można zdobyć pompy o bardzo różnej wydajności oraz mocy.

Pomoc w montażu pomp ciepła we Wrocławiu

Chociaż pompy marki Nibe oraz Netsu nie należą do skomplikowanych w montażu, to nie należy podejmować się tego samodzielnie lub zaangażować osoby bez dobrego przygotowania. Sposób instalacji wpływa bowiem na żywotność systemu i jego wydajność, a w konsekwencji na koszt eksploatacji oraz komfort użytkowania. W kwestii takiej jak montaż pomp ciepła Wrocław może jednak liczyć na pomoc profesjonalistów. Mamy duże doświadczenie, które przydaje się podczas planowania umiejscowienia oraz samej instalacji.

Warto dodać, że urządzenia w ofercie doskonale współpracują z fotowoltaiką. Wystarczy odpowiedni zaprojektować system, aby czerpać z niego korzyści. Pomożemy również w tym zakresie.

Dobra cena pomp ciepła na Dolnym Śląsku

Prezentowana oferta jest dostosowana do potrzeb i wymagań każdej firmy: od wchodzących na rynek niewielkich przedsiębiorstw aż po korporacje budujące swoje nowe siedziby. Dotyczy to nie tylko jakości dostarczanych pomp ciepła oraz usług, ale też cen. Dokładamy wszelkich starań, aby utrzymać konkurencyjność również pod tym względem. Urządzenia można zakupić w wyjątkowo atrakcyjnej dla biznesu cenie.

Wszystkich zainteresowanych naszym asortymentem zachęcamy do nawiązania kontaktu telefonicznego lub mailowego z naszymi przedstawicielami. Jeśli chodzi o pompy ciepła Dolny Śląsk jest regionem, który może liczyć na wiele korzyści związanych z eksploatowaniem własnych urządzeń. Z przyjemnością pomożemy w wyborze własnej pompy i jej instalacji w dowolnym budynku.

  Dołącz plik (opcjonalne)

  Oświadczam, że zapoznałem/am się z polityką prywatności oraz regulaminem strony internetowej, a także w pełni akceptuję postanowienia tych dokumentów

  Oświadczam, iż wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SARAKHMAN Sp. z o.o. z siedzibą w (37-700) Przemyślu, ul. Barska 15/8, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w Przemyślu, Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod Nr 0000792694, NIP 7952555051, REGON 383735176, w celu uzyskania odpowiedzi na zadane w formularzu pytanie lub inny rodzaj informacji występujący w formularzu, przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących. Moja zgoda na przetwarzanie podanych danych osobowych jest dobrowolna, ale niezbędna do uzyskania odpowiedzi. Zapoznałem/am się z pouczeniem dotyczącym dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadomy/a, że moja zgoda może zostać odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem moich danych.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail oraz numeru telefonu przez SARAKHMAN Sp. z o.o. z siedzibą w (37-700) Przemyślu, ul. Barska 15/8, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w Przemyślu, Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod Nr 0000792694, NIP 7952555051, REGON 383735176 dla celów marketingowych, związanych z przesyłaniem na wskazany przeze mnie adres e-mail oraz numer telefonu informacji handlowych pochodzących od spółki, a także od jej partnerów handlowych, z którymi spółka współpracuje w związku z promocjami innymi rodzajami akcji marketingowych lub podmiotów, z którymi spółka współpracuje w zakresie świadczenia na ich rzecz usług reklamowych.

  Facebook
  Instagram