Czyszczenie paneli PV

Zobacz ofertę

Mycie paneli fotowoltaicznych – jak je czyścić?

Właściciele paneli fotowoltaicznych często zadają sobie pytanie, jak je czyścić. Ponieważ utrzymanie instalacji w idealnym stanie jest kluczowe dla zachowania najwyższej wydajności całego systemu.

Jak myć panele fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczne w większości przypadków nie wymagają pielęgnacji. Najczęstszą przyczyna zabrudzenia paneli jest kurz lub pył unoszący się w powietrzu. Jeśli zabrudzenie będzie duże, może wpłynąć na wydajność instalacji. Oznacza to, że nasza instalacja będzie produkować mniej energii, a co za tym idzie – nie wykorzystamy jej pełnego potencjału.

Do mycia fotowoltaiki należy wykorzystywać miękkie szczotki lub gąbki, które nie zarysują ogniw. Czyszczenie powinno odbywać w sposób bardzo delikatny, bez szorowania. Należy zadbać o to, aby nie powstały zarysowania. Dobrze wykonana pielęgnacja wspomaga konserwację ogniw, co ma bezpośredni wpływ na ogólną sprawność i całej instalacji fotowoltaicznej. 

Ile kosztuje mycie paneli słonecznych?

Cena mycia paneli fotowoltaicznych uzależniona jest od wielu czynników.  m.in.

 • wielkości instalacji fotowoltaicznej,
 • umiejscowienia paneli fotowoltaicznych (w zależności czy montaż został wykonany na gruncie lub na dachu budynku),
 • wysokości na jakiej znajdują się panele (czy jest konieczność użycia podnośnika?)
 • stopnia zabrudzenia,

Usługę mycia wykonujemy na terenie całej polski !!!

  Dołącz plik (opcjonalne)

  Oświadczam, że zapoznałem/am się z polityką prywatności oraz regulaminem strony internetowej, a także w pełni akceptuję postanowienia tych dokumentów

  Oświadczam, iż wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SARAKHMAN Sp. z o.o. z siedzibą w (37-700) Przemyślu, ul. Barska 15/8, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w Przemyślu, Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod Nr 0000792694, NIP 7952555051, REGON 383735176, w celu uzyskania odpowiedzi na zadane w formularzu pytanie lub inny rodzaj informacji występujący w formularzu, przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących. Moja zgoda na przetwarzanie podanych danych osobowych jest dobrowolna, ale niezbędna do uzyskania odpowiedzi. Zapoznałem/am się z pouczeniem dotyczącym dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadomy/a, że moja zgoda może zostać odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem moich danych.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail oraz numeru telefonu przez SARAKHMAN Sp. z o.o. z siedzibą w (37-700) Przemyślu, ul. Barska 15/8, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w Przemyślu, Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod Nr 0000792694, NIP 7952555051, REGON 383735176 dla celów marketingowych, związanych z przesyłaniem na wskazany przeze mnie adres e-mail oraz numer telefonu informacji handlowych pochodzących od spółki, a także od jej partnerów handlowych, z którymi spółka współpracuje w związku z promocjami innymi rodzajami akcji marketingowych lub podmiotów, z którymi spółka współpracuje w zakresie świadczenia na ich rzecz usług reklamowych.

  Facebook
  Instagram