Pompa ciepła w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną tworzy duet idealny.

Fotowoltaika i pompa ciepła – jak działają? –  w dużym skrócie.

Fotowoltaika opiera się na montażu paneli fotowoltaicznych, które produkują darmową energię elektryczną  pochodzącą ze słońca, czyli nieorganicznego i odnawialnego źródła energii. Dostarczana w ten sposób energia jest następnie przekształcana i transportowana tam, gdzie można ją wykorzystać w praktyce.

W pompie ciepła dochodzi do wymuszonego przepływu ciepła z obszaru o niższej temperaturze do tego, gdzie jest ona wyższa i odwrotnie. Pompy ciepła działają w obie strony, zimą zapewniając nam ciepło, latem mogą ochładzać wnętrze naszego domu, jednocześnie ogrzewając wodę użytkową. Wśród pomp ciepła wyróżniamy gruntowe i powietrzne, które różnią się źródłem pochodzenia wysokiej temperatury.

Połączenie pompy ciepła i instalacji PV, to obecnie najtańszy sposób na ogrzewanie domu. W perspektywie kilkuletniej, zestaw ten generuje największe oszczędności.

Dlaczego inwestując w fotowoltaikę warto zainwestować też w pompę ciepła?

  • Sam wytwarzasz prąd i ciepło, a rachunki wynoszą kilka złotych na miesiąc;
  • inwestycja szybciej Ci się zwróci;
  • oszczędzasz na montażu, bo instalatorzy PV zwykle montują też pompy ciepła;
  • zadbasz o środowisko, bo pompa ciepła we współpracy z instalacją fotowoltaiczną wykorzystuje energię słoneczną;
  • stajesz się niezależny od podwyżek cen prądu, gazu, ropy i innych surowców.

Montaż pompy ciepła w połączeniu z fotowoltaiką pozwala nam zaoszczędzić pieniądze, czas i przestrzeń. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskasz niemal darmowe ekologiczne ogrzewanie domu oraz wody. Ponadto jesteśmy w stanie oszacować średni czas zwrotu z inwestycji. Nasze rachunki za ogrzewanie oraz prąd stają się bardziej przewidywalne. Nie możemy tego powiedzieć o węglu, gazie czy olejach opałowych, których ceny zmieniają się nawet kilka razy w roku.

Nasza oferta zapewni wszystko, czego możesz oczekiwać. Zajmiemy się fachową pomocą połączoną z doradztwem, doborem instalacji czy wreszcie montażem fotowoltaiki i pompy ciepła w Twoim domu lub przedsiębiorstwie.