Ostatni rok wyższych dopłat na wymianę kopciucha we Wrocławiu! Dotacje będą maleć.

KAWKA PLUS, to dotacje celowe dla mieszkańców Wrocławia na wymianę kopciucha.

Dotacje z programu KAWKA PLUS są przeznaczone dla mieszkańców Wrocławia, którzy korzystają z nieefektywnych źródeł ciepła i chcę je wymienić na ekologiczne urządzenie grzewcze, dlatego warto się pośpieszyć, ponieważ wysokość dotacji z każdym kolejnym rokiem będzie niższa, a od lipca 2024r. na osoby, które będą ogrzewały dom tzw. kopciuchem może zostać nałożona kara grzywny wysokości 5 tys. zł.

Korzystając z dofinansowania, koszty inwestycji będą znacznie mniej odczuwalne dla domowego budżetu, a dodatkowo unikniemy kilkutysięcznej kary finansowej.

Jaka jest wartość dotacji i jakie warunki trzeba spełnić, aby ją otrzymać?

Wysokość dotacji może pokryć nawet 100% kosztów inwestycji, ale z zastrzeżeniem, że jej wartość nie przekroczy 12000 zł. Jeszcze do końca roku 2022 dopłata do wymiany kopciuchów z programu KAWKA PLUS wyniesie do 12 tys. zł., rok później 10 000 zł., a na 2024 r. przewidziano 8 tys. zł. Wysokość dopłat w poszczególnych latach wygląda następująco:

  • 2022 – 12 000 zł.
  • 2023 – 10 000 zł.
  • 2024 – 8 000 zł.

Warunki otrzymania dofinansowania z programu KAWKA PLUS

Jednym z podstawowych kryteriów uzyskania dofinansowania w programie KAWKA PLUS jest lokalizacja inwestycji. Z dotacji mogą skorzystać osoby fizyczne, które:

  • są właścicielami domu lub mieszkania zlokalizowanego we Wrocławiu;
  • są najemcą domu lub mieszkania we Wrocławiu i posiadają zgodę właściciela na wymianę źródła ogrzewania;
  • prowadzą działalność gospodarczą w domu/ mieszkaniu we Wrocławiu.

Dotacje obejmują trwałą likwidację stałego systemu ogrzewania opartego na paliwach stałych, będących jedynym lub podstawowym stałym źródłem ogrzewania i jego zamianę np. na ogrzewanie:

UWAGA!

Nieruchomość musi być zlokalizowana w granicach administracyjnych miasta Wrocławia, dlatego też właściciele mieszkań/ domów z miejscowości okolicznych, znajdujących się w pobliżu Wrocławia nie mogą skorzystać z programu dofinansowania Kawka Plus.

Sarakhman, to firma oferująca kompleksowe usługi instalacji pomp ciepła, a także fotowoltaiki. Dysponujemy własnymi ekipami monterskimi, a naszym klientom oferujemy bezpłatną pomoc w uzyskaniu dotacji, dofinansowań i grantów. Przed rozpoczęciem współpracy, naszym Inwestorom oferujemy niezobowiązujący audyt oraz dobór instalacji. W ramach naszych usług proponujemy również serwis, przegląd i konserwację instalacji.