Omawiamy najczęściej rozpowszechniane mity dotyczące pomp ciepła.

Pompa ciepła nie na każdą kieszeń?

Koszt instalacji pompy ciepła jest niższy od instalacji tradycyjnych źródeł ciepła, a cena pompy powietrze/woda jest coraz bardziej przystępna. Dodatkowo można skorzystać na dofinansowaniu z dedykowanych programów.

Dokuczliwie głośna?

Nowoczesne pompy ciepła spełniają szereg wytycznych norm dopuszczalnego poziomu hałasu. Pompy powietrze/woda są wyposażone w zoptymalizowane akustycznie wentylatory umożliwiające sterowanie ich prędkością. Jest opcja zaprogramowania sterownika na cichszą pracę, np. w godzinach nocnych.

Słaba moc ogrzewania dużych powierzchni użytkowych?

Odpowiednio dobrane urządzenie znakomicie spełnia funkcję jedynego źródła ciepła, nawet w dużym budynku. Także w mroźny, zimowy czas, gdy temperatura spada do -20oC, dzięki grzałce elektrycznej, pompa ciepła zapewni oczekiwaną temperaturę wnętrza.

Pompa ciepła tylko dla nowych budynków?

Pompę ciepła stosuje się w nowym jak i starym budownictwie. Po dokonanym audycie, nasz wyspecjalizowany przedstawiciel zaproponuje odpowiednio dobrane urządzenie, niezależnie od roku budowy budynku.

Wysokie rachunki za prąd?

Pompa ciepła powietrze/woda to ekologiczne i energooszczędne źródło energii przyjazne środowisku. Ponadto można obniżyć miesięczne rachunki za prąd decydując się na podłączenie pompy ciepła wraz z panelami fotowoltaicznymi.

Pompa ciepła stanowi obecnie najtańszy sposób pozyskiwania energii cieplnej.

Czasochłonny i drogi montaż pompy ciepła?

Koszt pompy zależy od rodzaju urządzenia i generowanej mocy. Jest możliwość wsparcia zakupu dotacjami, co znacznie obniża kwotę inwestycji. Dużą zaletą jest łatwy i szybki montaż – przewiduje się od jednego do trzech dni, w zależności od stopnia skomplikowania projektu.