Co należy wziąć pod uwagę przed zakupem systemu fotowoltaicznego?

Czy system fotowoltaiczny jest opłacalny w każdej sytuacji?

Wiele osób przed podjęciem decyzji zadaje sobie pytanie. Czy taka inwestycja będzie opłacalna?

Jest ona zawsze warta instalacji!

Pytaniem, jakie powinno paść jest – po jakim czasie się ona zwróci?

Czas ten jest szacowany na okres od 6 do 9 lat.

Jak dobrze wiemy, ceny energii elektrycznej idą znacznie w górę na całym świecie. Można więc przyjąć, że szacowany okres zwrotu będzie znacznie krótszy. Wytwarzanie własnego prądu jest remedium na bezlitosne prawa rynku!

Jakie są istotne kwestie przy planowaniu wielkości instalacji PV?

Decydując się na fotowoltaikę musimy brać pod uwagę dwie najistotniejsze kwestie, czyli nasze aktualne zapotrzebowanie energetyczne oraz to przyszłe.

Jeśli zdajemy sobie sprawę z przyszłościowego większego zapotrzebowania energetycznego to lepszą opcją będzie od początku zaprojektowanie większej instalacji, niż kosztowna modernizacja zrealizowanego projektu.

Jeżeli pobieramy więcej energii elektrycznej z instalacji PV to szybciej doczekamy się zwrotu inwestycji?

Poprawnie zaprojektowana instalacja uwzględniająca nasze bieżące zapotrzebowanie energetyczne jest gwarancją szybszego zwrotu kosztów. Jeśli spędzamy w zaciszu domowym dużo czasu przy energochłonnych urządzeniach to odpowiedni dobór mocy pozwoli w krótszym czasie zwrócić się inwestycji, aniżeli uzyskane nadwyżki z przeszacowanej mocy instalacji.

Czy inwestować w wysokojakościowe produkty?

W tej kwestii uważamy, że lepszą decyzją nie jest oszczędzanie na komponentach, ponieważ w grę wchodzi nasze bezpieczeństwo. Wybór budżetowych części składowych instalacji niesie potencjalne ryzyko zwiększonej awaryjności, a co za tym idzie możliwość pojawienia się większych kosztów serwisowania.